CCBC2   V2

Центр транскордонного співробітницва

Smaller Default Larger

Угорський досвід міжсекторного партнерства органів влади і громадських організацій у сфері транскордонного співробітництва

Угорський досвід міжсекторного партнерства  органів влади і громадських організацій у сфері транскордонного співробітництва

20-22 січня 2016 року в Гомельській області (Готельний комплекс "Ранчо", с. Студьоная Гута, Гомельський район, Республіка Білорусь) у рамках проекту "Міжсекторне партнерство для розвитку прикордонних територій: досвід країн Вишеградської четвірки для України та Білорусі", що був підготовлений Центром транскордонного співробітництва (м. Чернігів, Україна), у партнерстві з Гомельський регіональним агентством економічного розвитку (Білорусь) та партнерськими організаціями з країн Вишеградської групи, пройшов другий триденний міжнародний семінар за участю старшого радника Міжнародного центру демократичних перетворень (Угорщина) Шандора Кьолєша, представників місцевих органів влади та громадських організацій Чернігівської (України) та Гомельської (Білорусь) областей.

 

Зокрема, участь у семінарі взяли співробітники Комітету економіки, Управління ідеології та Управління з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Гомельского обласного виконавчого комітету, Департаменту економічного розвитку і Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації, Гомельського відділення Білоруської ТПП, а також представники вищих навчальних закладів і окремих громадських організацій Чернігівської та Гомельської областей. 

В ході семінару угорський експерт Шандор Кьолєш ознайомив учасників із окремими механізмами взаємодії громадського сектору з представниками місцевих органів влади в процесі підготовки та реалізації транскордонних проектів, презентував конкретні приклади співробітництва, які сприяли досягненню реальних результатів у прикордонних регіонах, а також надав певні рекомендації українським та білоруським колегам з урахуванням специфіки прикордонних регіонів України та Білорусі.

У другій частині семінару координатор Робочої групи № 2 "Економічна інтеграція й зближення з політиками ЄС" Форума громадянського суспільства Східного партнерства Юрій Вдовенко (Україна) розповів учасникам семінару про європейську Програму сприяння територіальному співробітництву країн Східного партнерства. Зокрема, фахівець зупинився на Програмі "Білорусь-Україна", в рамках якої існує можливість підготовки та реалізації спільних проектів транскордонного характеру. Більшість учасників семінару висловили зацікавленість даною Програмою та домовились підтримувати зв'язок зі своїми колегами задля вироблення спільних транскордонних ініціатив.