CCBC2   V2

Центр транскордонного співробітницва

Smaller Default Larger

Міжсекторальне партнерство громади та влади: досвід Польщі та Словаччини

Міжсекторальне партнерство громади та влади:  досвід Польщі та Словаччини

9-11 грудня 2015 року в м. Чернігові у рамках проекту "Міжсекторальне партнерство для розвитку прикордонних територій: досвід країн Вишеградської четвірки для України та Білорусі", що був підготовлений Центром транскордонного співробітництва (м. Чернігів, Україна), у партнерстві з Гомельський регіональним агентством економічного розвитку (Білорусь), Інститутом стабільності та розвитку (Чехія), Міжнародним центром демократичних перетворень (Угорщина), Центром європейської співпраці (Польща), Карпатським Фондом (Словаччина), пройшов перший триденний міжнародний семінар за участю представників місцевих органів влади та громадських організацій України та Республіки Білорусь.

Зокрема, участь у семінарі взяли співробітники Департаменту економічного розвитку і Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації, Гомельского обласного виконавчого комітету, а також представники вищих навчальних закладів і окремих громадських організацій Чернігівської та Гомельської областей.

Відкриваючи семінар, координатор проекту, заступник голови Ради Центру транскордонного співробітництва Борис Уваров привітав іноземних гостей і учасників з України та розповів про сутність і основні завдання нового транскордонного проекту, що був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом (Словаччина). Він наголосив на важливості розвитку транскордонного співробітництва для прикордонних регіонів України і Білорусі, висловив сподівання на активізацію співпраці між представниками місцевих органів влади та громадського сектору Чернігівської та Гомельскої областей. Експерт також звернув увагу на цінність для України і Білорусі практичного досвіду європейських партнерів з питань співробітництва прикордонних територій, особливо в контексті взаємодії громади та влади.

Словацький експерт, директор Карпатського фонду (Словаччина) Лаура Діттель поділилась досвідом міжсекторального партнерства органів влади та громадськості Східної Словаччини у сфері транскордонного співробітництва. Розповіла про нові ідеї та можливості партнерства органів влади та громадськості. Зупинилась також на основних досягненнях, пов’язаних з функціонуванням Єврорегіону «Карпати».
В свою чергу, польський експерт, голова Правління Центра європейської співпраці (Республіка Польща) Патрік Халачкевич розповів про досвід співпраці місцевих органів самоврядування та громадськості у Польщі, а також проінформував щодо окремих аспектів реалізації міжнародних проектів на прикладі роботи Центру європейської співпраці. Крім того, польським фахівцем було запропоновано перелік донорських організацій, до яких можна звертатися для отримання консультаційної підтримки та фінансування проектів з транскордонного співробітництва, в т.ч. на українсько-білоруському прикордонні.
Загалом учасники заходу відзначили високу інформативність та практичність даного міжнародного семінару з точки зору використання у власній роботі набутих знань і досвіду міжсекторального партнерства Польщі та Словаччини. Окрім цього, представниками Чернігівської та Гомельської областей відбулося попереднє обговорення концепцій потенційних спільних проектів, що можуть бути реалізовані в короткостроковій перспективі.