CCBC2   V2

Центр транскордонного співробітницва

Smaller Default Larger

Розробка стратегій підтримки МСП та їх вплив на регіональні малі та середні підприємства

Розробка стратегій підтримки МСП та їх вплив на регіональні малі та середні підприємства

Про найкращі практики підтримки регіональної підтримки малого та середнього бізнесу, що використовуються в Україні, країнах Східного партнерства та ЄС йшлось під час пілотного заходу у Чернігові в рамках проекту «Розробка стратегій підтримки МСП та їх вплив на регіональні малі та середні підприємства»


Учасники отримали інформацію про гранти та проекти, донорів та державні програми підтримки малих та середніх підприємств на регіональному та місцевому рівні. Особлива увага приділялась ініціативам, що сприяють залученню місцевих органів влади і посилюють у майбутньому їхню співпрацю з місцевими МСП. Учасникам були презентовані інституції та структури, що сприяють економічному розвитку: пілотна мережа центрів підтримки підприємництва та роль ЦНАПів у створенні умов для підприємницької діяльності. Надана інформація щодо механізмів вирішення проблем у галузі, зокрема про діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке реалізує стратегію МСП. Обговорено реалізацію державної політики підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Чернігівській області. Партнери проекту - бізнес-організації отримали знання та навички для кращого обслуговування МСП. Також приділено увагу ініціативам, які заохочують участь традиційно менш ділових верств суспільства, таких як жінки, в економічній діяльності, тому закладають ґендерну практику для бізнесу. Регіональні малі та середні підприємства та підприємницькі організації отримали знання для вирішення викликів відкритого ринку, який виник після підписання ГВЗВТ, що у підсумку сприятиме регіональному економічному розвитку.
Нові ідеї та інструменти слугуватимуть основою для майбутніх заходів, які сприятимуть розвитку регіональних малих та середніх підприємств та бізнес-організацій.

21

Проект «Розробка стратегій підтримки МСП та його вплив на регіональні малі та середні підприємства» отримує підтримку через схему ре-грантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (FSTP) та фінансується Європейським Союзом як частина його підтримки громадянському суспільству в регіоні. Цей матеріал був підготовлений за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є відповідальністю виключно партнерів, що виконують проекти, і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.